Uudet tuotteet
HYDRAULINEN SYLINTERI MONO 80/70-250
| TEKNISET TIEDOT | |
| Palautus tai vaihto: | 14 päivää |
| Takuu: | 2 vuotta |
| Max. paine: | 250 bar |
| Max. nopeus: | 0,5 m/s |
| Sylinterin työntövoima (250 bar): | 9,62 tonnia |
| Sylinterin työntövoima (180 bar): | 6,93 tonnia |
| männän sisähalkaisija: | 80 mm |
| männänvarren halkaisija: | 70 mm |
| hydraulisylinterin iskun pituus: | 250 mm |
| Paino: | 19,5 kg |
MITAT

| Koodi | HYDRAULISYLINTERI MONO | D (sylinterin isku) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Hydraulisylinterit MONO
Hydraulisylinteri muuntaa hydraulisen energian lineaariseksi voimaksi ja sitä seuraavaksi liikkeeksi. Ne toimivat Pascalin lain perusteella ja hyödyntävät paineen aiheuttamaa voimaa suljetussa nesteessä – öljyssä. Kun hydraulinen neste pumpataan sylinterin toiselle puolelle, se työntää mäntää, mikä luo lineaarisen liikkeen.
MONO-hydraulisylinterimme edustavat luotettavaa voimaa yhteen suuntaan.
Yhden toimintoiset hydraulisylinterit on suunniteltu tuottamaan luotettavaa ja hallittua voimaa yhteen suuntaan – ihanteellisia nostoon, puristukseen, kallistukseen tai puristamiseen, missä mäntävarsi palautuu alkuperäiseen asentoonsa painovoiman tai ulkoisen voiman avulla.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Yksinkertainen ja kestävä rakenne
- Automaattinen palautus ulkoisen voiman tai painovoiman avulla
- Matalat ylläpitokustannukset ja pitkä käyttöikä
- Saatavilla eri isku- ja mäntä- sekä männänvarren halkaisijoilla
Yhden toimintoiset hydraulisylinterit ovat käytössä monilla teollisuudenaloilla, kuten maataloudessa, koneenrakennuksessa, rakentamisessa, laivanrakennuksessa, energiatuotannossa, elintarviketeollisuudessa sekä autoteollisuudessa.





