Uudet tuotteet
HYDRAULINEN SYLINTERI MONO 70/60-100
| TEKNISET TIEDOT | |
| Palautus tai vaihto: | 14 päivää |
| Takuu: | 2 vuotta |
| Maksimi paine: | 250 bar |
| Maksimi nopeus: | 0,5 m/s |
| Sylinterin paisuntavoima (250 bar): | 7,07 tonnia |
| Sylinterin paisuntavoima (180 bar): | 5,09 tonnia |
| Mäntä sisähalkaisija: | 70 mm |
| Mäntätangon halkaisija: | 60 mm |
| Hydraulisylinterin isku: | 100 mm |
| Paino: | 9,3 kg |
MITAT

| Koodi | HYDRAULISYLINTERI MONO | D (sylinterin isku) | E |
| mm | |||
| 14457 | 70/60-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14458 | 70/60-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14459 | 70/60-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14460 | 70/60-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14461 | 70/60-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14462 | 70/60-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14463 | 70/60-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14464 | 70/60-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14465 | 70/60-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14466 | 70/60-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14467 | 70/60-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14468 | 70/60-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14469 | 70/60-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14470 | 70/60-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14471 | 70/60-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Hydraulisylinterit MONO
Hydraulisylinteri muuntaa hydraulisen energian lineaariseksi voimaksi ja tästä seuraavaksi liikkeeksi. Ne toimivat Pascalin lain perusteella ja hyödyntävät suljetun nesteen – öljyn – paineen tuottamaa voimaa. Kun hydraulinen neste pumpataan sylinterin toiselle puolelle, se työntää mäntää, luoden lineaarisen liikkeen.
MONO-hydraulisylinterimme edustavat luotettavaa voimaa yhteen suuntaan.
Yhteen suuntaan vaikuttavat hydraulisylinterit on suunniteltu tuottamaan luotettavaa ja hallittua voimaa yhteen suuntaan – ihanteellisia nostoon, puristukseen, kallistukseen tai puristamiseen, missä mäntätanko palautuu alkuperäiseen asentoonsa painovoiman tai ulkoisen voiman avulla.
Keskeiset ominaisuudet:
- Yksinkertainen ja kestävä rakenne
- Automaattinen palautus ulkoisen voiman tai painovoiman avulla
- Alhaiset ylläpitokustannukset ja pitkä käyttöikä
- Saatavilla eri isku- ja mäntä- tai tangon halkaisijoilla
Yhteen suuntaan vaikuttavia hydraulisylinterejä käytetään monilla aloilla, kuten maataloudessa, koneenrakennuksessa, rakentamisessa, laivanrakennuksessa, energia-alalla, elintarviketeollisuudessa ja autoteollisuudessa.





